PWKS Huragan Wołomin 1:1 MKS Wicher Kobyłka

statystyki szczegółowe

Aktualności

Sędziowie wyrzucają Wicher z Ligi Mazowieckiej

• autor: Wicher98, 2013-06-08 22:31

W sobotnim spotkaniu rozegranym w ramach zaległej X kolejki Ligi Trampkarzy U-15 Wicher Kobyłka na wyjeździe podjął Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Mecz zakończył się remisem 1:1, co premiowało awans drużynę z Nowego Dworu dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich. Gola na wagę podziału punktów zdobył Bartłomiej Roguski, który doskonale wyegzekwował rzut wolny wykonywany z szesnastu metrów. Po tym remisie jasno można stwierdzić, że to ekipa Świtu awansowała do Ligi Mazowieckiej

Więcej w rozwinięciu.

Pierwsza połowa zaczęła się od wyraźnego ataku Świtu, który wyszedł na ten mecz nieprawdopodobnie zdeterminowany. Już w pierwszych dziesięciu minutach zdołali oni pokonać Bartka Muszyńskiego, który rozegrał dziś świetne spotkanie. Z minuty na minute to Wicher stwarzał groźniejsze sytuacje, a środkowi pomocnicy starali się dokładnie dogrywać piłki w boczne sektory boiska. W dwudziestej minucie świetną akcją popisał się Mateusz Kobosko, który przedryblował obrońców Świtu i został faulowany tuż przed polem karnym. Do piłki podszedł Bartek Kamiński i Bartek Roguski, ten pierwszy przeskoczył nad piłką, a Bartek Roguski popisał się niesamowitym uderzeniem z rzutu wolnego i w Nowym Dworze mieliśmy remis. Do przerwy zawodnicy Wichru mogli jeszcze strzelić dwa gole, ale Bartek Kamiński nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a Mateusz Kobosko minimalnie chybił przy strzale głową.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, lecz to Wicher mógł mieć piłkę meczową. Obie drużyny nie miały dogodnych okazji, lecz znacznie więcej stałych fragmentów miała drużyna z Kobyłki, które mogły przesądzić o awansie. Z rzutów wolnych raz po raz dośrodkowywał Maciek Ołowski, ale niestety żadna z tych piłek nie znalazła się w siatce. W 58 minucie mieliśmy kontrowersyjną sytuacje, Piotr Welskop znajdował się w polu karnym i został kopnięty przez defensora Świtu, lecz nie wiadomo z jakich względów sędzia zamiast wskazać na jedenasty metr wyrzucił naszego piłkarza na karę trzech minut. Ta sytuacja tylko podrażniła piłkarzy Wichru i z jeszcze większym impetem atakowali bramkę Świtu. W doliczonym czasie gry zawodnik z Nowego Dworu ujrzał czerwoną kartkę za odepchnięcie Bartka Roguskiego i nie oszczędził mu również niecenzuralnych słów. Trener gospodarzy zachował się również niesportowo, kiedy do ławki rezerwowych po piłkę podszedł lewy pomocnik Wichru, a on po prostu zastawił mu drogę i powiedział parę brzydkich słów.

"Drużyna lepsza nie awansowała" - te słowa powiedział po końcowym gwizdku trener Andrzej Greloch. Są one jak najbardziej prawdziwe biorąc pod uwagę grę obu zespołów. Na wyróżnienie nie zasługuje arbiter spotkania, który wybierał dziś beznadziejne decyzje i nie odgwizdał ewidentnego rzutu karnego, który należał się zawodnikom z Kobyłki. Być może gdyby był inny sędzia to Wicher mógłby się cieszyć z awansu, a tak pozostaje tylko wielki niedosyt, aczkolwiek piłkarzom z Nowego Dworu gratulujemy i życzymy powodzenia...

8 czerwca 2013, 19:30 - Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowa 66 - mecz X kolejki Ligi Trampkarzy U-15

Świt Nowy Dwór Mazowiecki Wicher Kobyłka 1:1

Bramki dla WichruBartłomiej Roguski 20'

MKS Wicher Kobyłka:  Bartek Muszyński, Kamil Śliwowski, Krystian Godlewski, Maciek Ołowski, Marcin Mościcki, Bartek Roguski, Piotr Welskop, Adam Koziara (Adrian Skwiot 61'), Jakub Banaszek (Michał Szczapa 63'), Bartek Kamiński, Mateusz Kobosko